Το Σχολείο μας, παρουσίασε μια εξαιρετική γιορτή, για την επέτειο της 25ης Μαρτίου.  Οι μαθητές της  Ε΄ τάξης του σχολείου μας παρουσίασαν το θεατρικό με τίτλο: « Τα πορτρέτα των Ηρώων του 1821», χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και τραγούδησαν.Σκοπός του θεατρικού ήταν να βοηθήσει τα παιδιά να μάθουν , όχι μόνο τη βιογραφία των Ηρώων, αλλά και να διακρίνουν χαρακτηριστικά στις δράσεις τους. Οι μαθητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και ανάγκασαν το κοινό να τους χειροκροτήσει πολλές φορές.

Η δασκάλα της Ε΄τάξης Ντερέκα Αικατερίνη και η Θεατρολόγος του σχολείου μας Βαλακώστα  Μαρία  εδώ και μέρες με πολλές πρόβες οδήγησαν τα παιδιά στην σπουδαία παράσταση. Σημαντικότατη βοήθεια και της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής Τουρσουνίδου Μαρία  που έδωσε το στίγμα της, στα χορευτικών των μαθητών.